Jak dorobić? – 5 PROSTYCH SPOSOBÓW

Potrzebujesz pieniędzy? Zastanawiasz się jak dorobić, ale nie wiesz gdzie? Dobrze trafiłeś! W tym wpisie postaram się opisać Ci 5 najlepszych moim zdaniem sposobów na dorobienie sobie w sieci i nie tylko.

Poniższe propozycje ułożyłem w kolejności od tych drobnych, które rzeczywiście powiedzą Ci tylko jak dorobić sobie jakieś dodatkowe pieniądze do pensji. Aż do tych, które w przyszłości mogą stać się Twoim głównym źródłem dochodu. Wiadome jest to, że wszystko zależy od Twojego zaangażowania i determinacji w dążeniu do celu. Zatem bez zbędnego przedłużania. ZACZYNAJMY!

 

 

 

 

1. UPŁYNNIANIE

Moją najszybszą i zarazem najlepszą metodą na szybkie pozyskanie pieniędzy jest właśnie upłynnianie. Na pewno masz w swoim domu jakieś niepotrzebne rzeczy. Takie, których nie używasz już od bardzo dawna, albo nawet w ogóle. Warto jest poświęcić chwilę na zebranie takich przedmiotów w jedno miejsce, oraz zrobienie sobie listy tych rzeczy. Następnie doinformowanie się co do wartości poszczególnych przedmiotów i sprzedaniu ich. Sprzedawać można na wiele różnych sposobów. Najszybszą metodą są ogłoszenia internetowe, które można wystawić na olx lub allegro. Takie działanie uszczęśliwi nie tylko Twój portfel, ale także Twoją kondycję psychiczną. Uważam, że nadmiar rzeczy nie jest dobry ponieważ obciąża on człowieka psychicznie. Raz, że o więcej rzeczy musisz się martwić. Dwa, że sporo przedmiotów z czasem coraz bardziej traci na wartości.

 

2. ZARABIANIE NA SKRACANIU LINKÓW

Tak, to prawda. Można zarabiać na skracaniu linków. Sposób ten jest już wprawdzie stary i funkcjonuje od dawnych lat, ale na dorobienie sobie kilku drobniaków jest naprawdę dobry. Drobniaków, ponieważ nie zarobimy tutaj kokosów. Z drugiej strony ten sposób też nie pochłonie nam jakoś specjalnie dużo czasu. Właściwie to możemy w ten sposób zarabiać nawet przy wykonywaniu codziennych czynności. Jeśli znalazłeś jakiś filmik i chcesz go wysłać znajomemu to wystarczy go skrócić przez shortest i zarabiasz kilka groszy, bo znajomemu się wyświetliła reklama podczas przekierowania. Więcej o tym pisałem tutaj. W taki sposób można sobie dorobić od kilku dziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Wszystko zależy od zaangażowania. Co prawda nie jest to dużo, ale jak pomyślisz, że pod koniec roku miałbyś za darmo dostać stówkę to na pewno byś się ucieszył.

 

3. AFILIACJA

Lubisz recenzować produkty? Czytasz dużo książek? Grasz w gry? Znasz się na czymś? Na tym wszystkim możesz zarobić dzięki afiliacji! No dobra, ale najpierw może wyjaśnię na czym polega afiliacja. Polega ona na polecaniu usług czy produktów i braniu prowizji od ich sprzedaży. Przykład: przeczytałeś jakąś książkę. Zakładasz bloga, fanpage albo kanał w serwisie youtube o recenzowaniu książek. Recenzujesz książkę, którą przeczytałeś i dajesz do niej link afiliacyjny. Jeśli osoba zainteresowana kupnem wejdzie do sklepu przez Twój link afiliacyjny to Ty dostajesz za to wcześniej ustalony procent od sprzedaży. Czasami jest nawet tak, że jeśli osoba wejdzie do sklepu przez Twój link afiliacyjny i kupi coś innego to Ty też dostaniesz za to pieniądze. Zapytasz pewnie skąd wziąć taki link afiliacyjny. Otóż jest wiele firm oferujących takie współprace i to nie musi się tyczyć tylko książek, ale darmowych gier MMORPG, płatnych gier, kodów na steam, sklepów internetowych, różnego typu rzeczy oraz produktów bankowych. Jeśli jesteśmy już przy książkach to najbardziej znanym programem do ich polecania jest program partnerki złotych myśli. Na temat afiliacji bardziej rozpisałem się w tym miejscu. Znajdziesz tam też wiele różnych programów, do których możesz dołączyć.

 

4. ZARABIANIE NA KOSZULKACH

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak dorobić i jesteś chociaż odrobinę kreatywny to ten sposób może okazać się się dla Ciebie mega trafiony. Zarabianie na koszulkach wbrew pozorom nie jest takie proste i z początku pewnie nie przyniesie Ci wielki zysków, ale dzięki temu możesz nabrać doświadczenia w budowaniu własnej marki. Co więcej nie ryzykujesz swoich pieniędzy, ponieważ nie musisz inwestować w maszyny, szwalnie ani pracowników. To wszystko udostępnia Ci firma, z którą będziesz dzielił się z Tobą zyskiem. Jedną z takich firm jest cupsell, o czym dokładniej możesz przeczytać tutaj. Twoim zadanie będzie wymyślanie własnych i przyciągających uwagę wzorów na koszulki, kubki i inne tego typu rzeczy oraz budowanie własnej marki. Marki, która z czasem może strać się coraz bardziej popularna i cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Jak wcześniej pisałem, budowanie takiej marki to nie jest łatwy proces, ale jeśli jesteś kreatywny to taki mały sklepik na cupsellu może w przyszłości stać się Twoim głównym źródłem dochodu.

 

5. POZYSKIWANIE KLIENTÓW DLA WIELKICH FIRM

Aby pozyskiwać klientów dla jakieś firmy to najpierw musisz z tą firma nawiązać współpracę. Jeśli nie chcesz się ograniczać do jednej firmy ani nie masz zamiaru pisać do każdej z osobna to zawsze możesz dołączyć do programu typu eBroker Partner. Taki program udostępnia Ci panel z pełną gamą produktów, które możesz promować. O eBroker Partner więcej pisałem w tym wpisie. Sposobów na dotarcie do klientów jest wiele i wszystko zależy od Twojej kreatywności. Zatem jeśli jesteś kreatywny oraz czujesz, że masz do tego smykałkę to ten pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

PODSUMOWANIE

Odpowiedzi na pytanie typu jak dorobić jest wiele. Co więcej nierzadko się zdarza, że ktoś próbuje czegoś nowego, tylko po to, żeby dorobić. Później okazuje się jednak, że znalazł w tym pasję i sposób na dorobek staje się jego głównym źródłem dochodu. Warto jest próbować, ponieważ jeśli czegoś nie próbowałeś to nie wiesz czy Ci się to spodoba czy nie. Czym więcej próbujesz tym większa szansa, że trafisz na swoją pasję, a nie ma nic lepszego niż zarabianie na czymś co sprawia Ci przyjemność.

Jeśli ten wpis okazał się dla Ciebie pomocny to udostępnij go swoim znajomym. Jak zobaczę, że tego typu wpisy cieszą się dużą popularnością to będę ich robił więcej. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i wpisami na stronie to nie zapomnij polubić tej strony na facebooku. Sprawdź również inne moje wpisy i powodzenia w zarabianiu!

Posted by Smak Zysku