Programy Partnerskie

Szukasz ciekawych programów partnerskich? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, ponieważ w poniższym zestawieniu znajdziesz najciekawsze propozycje. Jeśli jednak jesteś zielony w zarabianiu przez internet i pierwszy raz spotykasz się z takimi zwrotami jak afiliacja, e biznes, marketing sieciowy czy nawet dochód pasywny to nic się nie martw. Zaraz krok po kroku Ci wszystko wyjaśnię.

 

PROGRAMY PARTNERSKIE

Jak, że tematem głównym są tu programy partnerskie to najpierw wyjaśnię na czym one polegają. Program partnerski jedno z narzędzi marketingu sieciowego, które pozwala na nawiązanie współpracy pomiędzy organizatorem a uczestnikiem programu. Organizatorem takiego programu są często sklepy internetowe, które oferują jakieś produkty czy też usługi. Uczestnikami zaś są zazwyczaj firmy lub osoby fizyczne posiadające jakiś zasięg. Mogą to być posiadacze stron internetowych, blogów, kanałów w serwisie YouTube czy nawet dobrze rozwiniętych stron w social mediach. Poprzez program partnerski uczestnik może promować sklep lub jakieś wybrane z niego produkty. Formą promocji mogą być linki lub inne materiały reklamowe. Jeśli ktoś przejdzie przez link referencyjny uczestnika, a następnie zdecyduje się na zakup produktu lub skorzystanie poleconej usługi to wtedy uczestnik dostaje za to pieniądze.

W świecie marketingu sieciowego nierzadko można się spotkać z takim określeniem jak afiliacja czy programy afiliacyjne. Jest to mniej więcej to samo co programy partnerskie, tylko pod inną nazwą. Generalnie model działania jest podobny, to znaczy: dołączasz, promujesz, sprzedajesz i zarabiasz. Właściwie to prawie cały e biznes czy jak kto woli marketing sieciowy opiera się na współpracach, promowaniu i sprzedaży. W ogóle sprzedaż to bardzo ważna umiejętność. Przydaje się nie tylko w marketingu sieciowym, ale prawie w każdym aspekcie Twojego życia. Dlatego jeśli chcesz więcej zarabiać, albo stawać się lepszą wersją siebie to pamiętaj o tym aby ulepszać w sobie takie umiejętności. Do pozyskania nowej wiedzy mogę Ci polecić czytelnię, na której różne ciekawe książki z tej tematyki. Polecam Ci również tą stronę, ponieważ znajdziesz tu wiele ciekawych informacji. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim co się tu dzieje to nie zapomnij polubić strony na facebooku.

 

Afiliacja - co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jeśli już mowa o programach afiliacyjnych to oczywiście nie można zapomnieć o podstawowych zwrotach z nią związanych. Świetny poradnik dotyczący stawiania swoich pierwszych kroków w programach afiliacyjnych znajdziesz na stronie MyLead. Aby się do niego dostać musisz się najpierw zarejestrować, a następnie zalogować na swoje konto. Pojawi Ci się wtedy samouczek, który bardzo szczegółowo omawia te wszystkie zagadnienia. Znajdziesz tam również kilka prostych porad dotyczących stawiania pierwszych kroków w zarabianiu przez internet. Ja oczywiście też w kilu słowach postaram się wyjaśnić na czym polegają podstawowe modele rozliczeń.

  1. CPL - (z angielskiego cost per lead) - w tym modelu zazwyczaj uczestnik dostaje wynagrodzenie jeśli ktoś za jego pośrednictwem zarejestruje się na stronie lub pobierze jakąś aplikacje. Bardzo dużo poleceń z tego modelu możesz znaleźć przy reflinkach do darmowych gier MMORPG. Dobrym przykładem jest tutaj program partnerski funhub, który ma w swojej ofercie właśnie takie gry.
  2. CPA - (z angielskiego cost per action) - w tym modelu wynagrodzenie jest naliczane za wykonanie jakieś określonej akcji. Znowu dobrym przykładem mogą tu być gry MMORPG, w których uczestnik dostaje pieniądze za to jeśli ktoś zarejestruje się z jego reflinka, a następnie zaloguje się do gry i przejdzie samouczek.
  3. CPS - (z angielskiego cost per sale) - ten model opiera się na wielkości sprzedaży z naszego polecenia. Uczestnik zazwyczaj dostaje jakiś określony procent od wartości sprzedanych produktów. Świetnym przykładem może być sieć afiliacyjna convertiser, poprzez którą możemy polecać produkty z różnych sklepów i otrzymywać prowizję za ich sprzedaż.
  4. CPC - (z angielskiego cost per click) - jest to model, w którym dostajemy pieniądze za każde unikalne kliknięcie w nasz link lub banner reklamowy. Dobrym przykładem może być tutaj shortest. Wspomnieć można również o programie ceneo, ponieważ tutaj zarabia się nawet gdy ktoś wejdzie w jakiś produkt z naszego polecenia.
  5. CPM - (z angielskiego cost per mille) - w skrócie można powiedzieć, że jest to stawka za 1000 wyświetleń jakieś reklamy.

W powyższym zestawieniu napisałem coś takiego jak sieci afiliacyjne. Jako, że nie każdy może wiedzieć o co chodzi to już wyjaśniam. Sieci afiliacyjne to takie firmy, które łączą reklamodawców z wydawcami. Przez to wydawcy nie muszą się rejestrować do programu partnerskiego w każdym sklepie z osobna. Nie muszą, ponieważ rejestrując się w sieci afiliacyjnej mają dostęp do różnych programów w jednym miejscu.

 

Marketing sieciowy

Jeśli chodzi o marketing sieciowy to można go rozumieć na dwa sposoby. Jako marketing sieciowy gdzie sieć oznaczy internet i chodzi tu ogólnie o e biznes lub jako marketing sieciowy gdzie sieć oznacza strukturę. Chodzi tu o strukturę, którą można budować, rozwijać i z czasem staje się ona naszym biznesem.

Marketing sieciowy, czyli przez wielu nazywany również marketingiem wielopoziomowym lub MLM (multi level marketing). Jest dobrym sposobem na zbudowanie dochodu pasywnego. Na polskim rynku powstało już wiele dobrze działających firm, które pozwalają na budowanie struktury. Powstało też wiele scamów, które tylko popsuły opinię marketingu wielopoziomowego. Na tej stronie przedstawię Ci tylko te, które są warte uwagi.

W ogóle wiele programów partnerskich ma w sobie możliwość budowania struktury. Wystarczy, że polecasz jakiś program partnerski i w zamian za pozyskanie nowego partnera organizator daje Ci od siebie dodatkowe kilka procent z zarobków tego partnera. Oczywiście nie ujmując temu partnerowi. Jest to po prostu dla Ciebie taki bonus od samego organizatora programu. Jednak jak sama nazwa wskazuje marketing wielopoziomowy charakteryzuje się tym, że ma on wiele poziomów i dobrym przykładem jest tutaj sklep z grami G2A. Jego program partnerski G2A Goldmine ma takich poziomów kilka. To znaczy, że jeśli kogoś zaprosisz do programu to dostajesz jakiś procent uzależniony od jego zarobków. Jednak jeśli ta osoba zaprosi kogoś to nie tyko on dostaje dodatkowy procent on nowego partnera, ale również Ty. Oczywiście nie ujmując żadnemu z partnerów. Wszystko idzie tak jakby z osobnej puli.

Marketing sieciowy charakteryzuje się również tym, że do wejścia w ten biznes nie potrzebujesz zbyt wielkiej kasy. Co więcej czasami nie potrzebujesz jej w ogóle, ponieważ jedyne co jest nam potrzebne to czas i chęci do pracy. Dobrym przykładem jest tutaj cupsell, o którym już kiedyś pisałem tutaj. Jest jeszcze kompensja, o której możesz przeczytać w tym miejscu.

 

Dochód pasywny

Dochód pasywny to taki, który nie wymaga naszego stałego zaangażowania w pracy. Przykładem mogą być filmy w serwisie YouTube. Robisz film, nakładasz na niego reklamy i możesz robić co chcesz, a filmik i tak będzie zarabiał. Jeśli nadejdzie taki moment, że Twoje źródła pasywnego dochodu będą w stanie Cię utrzymać to znaczy, że jesteś rentierem. Przykładów dochodu pasywnego jest tak wiele, że można by o tym napisać osobny artykuł. Nawet to o czym tu wcześniej czytałeś jest jakimś sposobem na uzyskanie pasywnego dochodu. Poniżej wymienione programy partnerskie też mogą się okazać świetną drogą do szybkiego zostania rentierem. Pamiętaj tylko, że nie będzie łatwo, bo droga do zostania rentierem wymaga cierpliwości, pracowitości i chęci ciągłego rozwijania się.

PROGRAMY PARTNERSKIE

Lubisz czytać? Znasz jakieś ciekawe książki, które mógłbyś polecić? A może ktoś z Twoich znajomych jest pasjonatem książek? Jeśli tak to ten program partnerski jest właśnie dla Ciebie! Można tu zarabiać na polecaniu produktów z wydawnictwa Złotych Myśli. Są to w większości książki, e-booki z zakresu szeroko pojętego samorozwoju. Jeśli ktoś kupi coś z Twojego polecenia to Ty dostaniesz za to prowizję. Możesz także promować cały sklep i wtedy za każdy zakup dostaniesz prowizję.

Shortest to program, w którym zarabiamy na skracaniu linków. Wyobraź sobie, że wysyłasz jakiś link koledze (może to być link do filmiku), albo wrzucasz coś na swoją stronę internetową. Niby normalna sprawa, ale gdy skrócisz ten link przez shortest to w momencie przechodzenia na stronę pojawi się reklama, na której zarobisz. Może jedno kliknięcie nie sprawi, że zgarniesz kokosy, ale takie 10000 kliknięć, które może Ci się uzbierać przez rok sprawi, że całkiem łada sumka z tego będzie.

BitBay jest jedną z największych giełd kryptowalutowych w Europie, a jego program partnerski to świetny sposób na budowanie pasywnego dochodu. Jeśli polecisz komuś giełdę BitBay i osoba chcąca kupić lub sprzedać jakieś kryptowaluty zarejestruje się z Twojego linku to Ty dostaniesz procent od prowizji, którą giełda zarobi obrocie kryptowalutami przez tę osobę. Zatem jeśli znasz kogoś kto interesuje się tym tematem to możesz zarejestrować się na giełdzie polecić mu ją z własnego reflinka.

Lubisz darmowe gry typu MMORPG? Jeśli tak to ten program jest dla Ciebie! Funhub to strona z darmowymi grami MMORPG. Rejestrując się do jej programu możesz uzyskać linki referencyjne do nawet najbardziej znanych gier w tym środowisku. Następnie wystarczy, że będziesz je promował, a każdy nowo zarejestrowany gracz z Twojego polecenia będzie przynosił Ci zysk. Co do samego promowania wybranych gier to wszystko masz opisane w panelu wydawcy.

NoPing ma świetną ofertę kierowaną głównie dla ludzi lubiących gry przez internet. Oferuje on usługę, która pozwala na zmniejszenie pingu, czyli po prostu zmniejsza lagi w grze. Oczywiście usługa nie jest darmowa tylko trzeba ją odnawiać co jakiś czas za drobną opłatą. I tu pojawia się szansa na zarobek poprzez program partnerski, który oferuje jakiś procent od każdego zakupu dokonanego przez osoby zarejestrowane z Twojego polecenia.

Ceneo to świetna porównywarka cenowa, która w dodatku ma swój program partnerski. Jeśli prowadzisz kanał na YouTube i recenzujesz jakieś przedmioty to możesz w opisie filmu jednocześnie wstawić link prowadzący do recenzowanego produktu na stronie ceneo. Jest to na tyle dobre rozwiązanie, że osoba zainteresowana zakupem może wybrać sklep, który ją najbardziej interesuje, a Ty zarobisz na tym pieniądze.

SIECI AFILIACYJNE

Prowadzisz bloga, forum, a może masz w planach otworzyć jakąś ciekawą stronę internetową? Jeśli tak to w Twoim przypadku Convertiser może okazać się świetnym narzędziem do zarabiania na swojej stronie. Istnieje tu bowiem coś takiego jak automatyczna zmiana tekstu w linki prowadzące do reklamodawców. Jest to niesamowite rozwiązanie zwłaszcza na forach gdzie ludzie naturalnie prowadzą dyskusję i wymieniają się opiniami na temat różnego typu produktów.

eBroker Partner to program, a właściwie sieć programów, która w swojej ofercie posiada wiele ciekawych produktów finansowych. Konta bankowe, lokaty, kredyty, pożyczki, ubezpieczenia i wiele wiele więcej ofert związanych z bankowością i nie tylko. Program posiada również w swojej ofercie inne produkty, nie związane z bankowością. Stawki za sprzedaż jakiegoś produktu są naprawdę bardzo atrakcyjne. Nawet za samą rejestrację w eBroker Partner dostaje się pieniądze 50zł na start.

My Lead to kompleksowa platforma do zarabiania przez internet. Posiada ona w swojej ofercie wiele ciekawych programów. Co więcej na samym początku wyświetla nam się przyjemny samouczek, który idealnie wprowadza nas w świat zarabiania przez internet. Wielki wybór narzędzi i mega przyjemne centrum zarządzania w panelu wydawcy to tylko jedne z wielu zalet tej platformy. Dlatego nie zastanawiaj się tylko sprawdź już teraz i zarabiaj z MyLead.

MARKETING SIECIOWY

CupSell to strona, na której sprzedaje się kubki, koszulki i inne tego typu rzeczy z własnym nadrukiem. Najlepsze jest to, że można założyć tu za darmo sklep z własnymi wzorami, a jeśli komuś spodoba się Twój produkt i postanowi go kupić to Ty dostajesz za to prowizję, którą w sumie sam ustalasz. Do otworzenia własnego sklepiku na cupsell możesz zachęcić również znajomych. Jako, że otwarcie takiego sklepu nic nie kosztuje to co stoi Ci na przeszkodzie, żeby spróbować. Jedyne co potrzebujesz to czasu, pracowitości i odrobinę kreatywności. Zatem nie czekaj tylko zarejestruj się i dodaj do swojego sklepu jakieś własne unikalne wzory.

G2A Goldmine jest kierowany przede wszystkim do ludzi interesujących się grami. Mówiąc w skrócie zarabia się tu głównie na polecaniu produktów ze sklepu G2A. Zdecydowanym atutem tego G2A Goldmine jest to, że jeśli choć raz ktoś kupi coś z Twojego polecenia to automatycznie zostanie przypisany do Twojej drużyny i z każdym kolejnym jego zakupem Ty będziesz otrzymywał prowizję. Jeśli jednak sam nie interesujesz się grami to może znasz kogoś kto się interesuje. Jeśli tak to zarejestruj się i poleć mu program z Twojego linka polecającego, a dołączy on do Twojej drużyny i Ty też dzięki temu będziesz zarabiał.

Kompensja to firma zajmująca się pozyskiwaniem odszkodowań. Ma również bardzo ciekawy program, który pozwala na zarobienie niemałych pieniędzy. Polega on na tym, że polecasz tej firmie osobę, która miała jakiś wypadek. Następnie kompensja się z taką osoba kontaktuje i oferuje pomoc w sprawie uzyskania jak najlepszego odszkodowania. W zamian za pomoc firma ustala z klientem procent dla siebie w formie prowizji od uzyskanego odszkodowania. Wy jako osoba polecająca dostajecie 5% z tego co zarobiła firma na waszym poleceniu. Oczywiście jest również możliwość budowania struktury.